1С:Звіт  
Реєстрація ПН в ЄРПН, обмін ПН між контрагентами
Реєстрація ПН в ЄРПН, обмін ПН між контрагентами

Ситуація на 19 лютого 2015 року:

Починаючи з 148 оновлення ПП «1С:Звіт» (13.02.2015 р.) змінені алгоритми роботи програми з центральним шлюзом ДФС:

В ПП «1С:Звіт» встановлене «пряме з’єднання» з центральним шлюзом ДФС, транзитний сервер 1С-СЕД виключений з ланцюга обміну документами між користувачем ПП «1С:Звіт» та ДФС. Тепер користувач ПП «1С:Звіт» надсилає документи безпосередньо в ДФС через «пряме з’єднання» (рекомендується) або через «поштове з’єднання», а також отримує документи (квитанції) від ДФС напряму.

Звертаємо, також, вашу увагу на інші зміни та уточнення:

1. Для нових користувачів ПП «1С:Звіт» завантаження ліцензії тепер потрібно робити наступним чином:

a. Закачати останній дистрибутив ПП «1С:Звіт» з сайту www.1c-sed.com.ua

b. Встановити програму;

c. Перед внесенням організації оновити програму до останнього оновлення;

d. Після внесення організації і завантаження програми в вікні «Керування ліцензіями» натиснути кнопку «Завантажити» для  завантаження ліцензії з сервера 1С-СЕД.

2. Для користувачів ПП «1С:Звіт», які раніше користувались сервісом, діє автоматичне завантаження актуальної ліцензії при продовженні супроводу.

3. Наявність ліцензії, її тип а також кінцевий строк дії можна перевірити на сайті http://1c-sed.com.ua/kod.php#

4. В  ПП «1С:Звіт» додана можливість задавати маршрут документа:

a. Реєстрація-Відправка зареєстрованих контрагенту;

b. Узгодження з контрагентом-Реєстрація-Відправка зареєстрованих контрагенту;

c. Тільки реєстрація.

Зверніть увагу, що таким чином задається можливий маршрут проходження документу, а не його автоматична відправка по маршруту. Тобто, користувач має сам відправляти документ відповідним учасникам маршруту, а маршрут задає лише доступність відповідних кнопок для відправки.

5. Для коректної роботи ПП «1С:Звіт» і правильної реєстрації документів (ПН/РК) в єдиному реєстрі потрібно діяти згідно чіткого правила:

a. РК до ПН, яка виписана до 1 лютого 2015 р. незалежно від того, з «мінусом» він чи з «плюсом», реєструє Продавець;

b. РК до ПН, яка виписана після 1 лютого 2015 р. реєструється Продавцем, якщо він з «плюсом» і реєструється Покупцем, якщо він з  «мінусом»;

c. Виправлення даних в шапці ПН незалежно від дати ПН робить Продавець, причому, вносяться правильні данні в шапку і заповнюється  таблична частина сумами з «плюсом» і такими самими сумами з «мінусами», щоб в сумі був нуль;

6. Прямий обмін ПН/РК між контрагентами працює серед користувачів ПП «1С:Звіт», M.E.Doc та M.E.Doc online. Користувачі інших програм для обміну документами можуть:

a. Використовувати web-сервіс M.E.Doc online, який підключений до транзитного серверу ПП «1С:Звіт»;

b. Робити Запит (J1300103) до єдиного реєстру зі своєї програми, вказавши дату реєстрації документу в реєстрі, та поставивши галку «Отримати файли документів (ПН/РК) з ЄРПН»;

c. Перейти на використання ПП «1С:Звіт».

7. Фінансова звітність подається за допомогою форм, що знаходяться в розділі «Єдине вікно» з індексом «S». Такі звіти надходять в центральний шлюз ДФС, а звідти потрапляють і в Статистику і в районну ДФС. Фінансові звіти з індексом «J» шлюзом ДФС не приймаються.

8. Для усунення конфліктів по отриманню квитанцій від ДФС не рекомендується одночасно використовувати на одному комп’ютері ПП «1С:Звіт» разом з іншими програмами здачі електронної звітності.

-----------------------------------------------------------------------------------

Ситуація на 6 січня 2015 року:

Довгоочікуване оновлення 143 народилося! Приємно, що це трапилось у святий вечір Різдва Христового. Це знак. І так:
- Реалізовано функцію обміну ПН/РК з "M.E.Doc IS" та "M.E.Doc-Online";
- Реалізовано реєстрацію РК у ЄРПН отримувачем (покупцем);
- J(F)1300103 - Запит щодо отримання відомостей з ЄРПН разом з отриманням ПН. Таким чином можна отримати будь-яку зареєстровану ПН від будь-якого контрагента, не залежно від того, якою програмою контрагент користується!

А також багато нових та змінених форм.
 

-----------------------------------------------------------------------------------

Ситуація на 31 грудня 2014 року наступна:

1. Обмін ПН між контрагентами 1С:Звіт-1С:Звіт працює з різними ключами ЕЦП.

2. Для обміну 1С:Звіт-інша програма можна використовувати M.E.Doc online (http://medoc-ua.com.ua/User/Login).

3. Прийнятим вночі 28-го грудня законопроектом 1578 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53072) введено новий механізм обміну ПН:

«З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.»

Тобто, по закону, продавець має зареєструвати ПН, а покупець має отримати ПН з реєстру. І таким чином обмін відбувся.

Даний механізм з відповідними формами зараз тестується, перевіряються всі потрібні зв'язки зі шлюзом ФСУ - з програми 1С:Звіт можна буде сформувати запит і отримати з Єдиного Реєстру будь-яку зареєстровану ПН з квитанцією за конкретну дату, або по конкретним контрагентам, не залежно від того, якою програмою користується контрагент.

4. Також, в новому глобальному модулі адміністрування та обміну ПН з'явиться можлиівість обміну ПН між користувачами 1С:Звіт-M.E.Doc напряму.

5. Таким чином, користувачі 1С:Звіт зможуть обмінюватись ПН або напряму з користувачами 1С:Звіт та M.E.Doc, або використовуючи механізм отримання ПН з єдиного реєстру.

6. Ніхто не відміняв норму про реєстрацію ПН за протязі 15 днів. Тобто, нову ПН від 1 січня можна реєструвати до 15-го, а вже потім надіслати контрагенту. 

7. Нове оновлення з вказаними вище змінами готується на вихід 5-6 січня.

Вибачаємось за затримку, сподіваємося на ваше розуміння, з наступаючим Новим Роком, хай він несе радість, мир і злагоду!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Сервіс здачі електронної звітності за допомогою «1С:Звіт» вже зараз надає своїм користувачам можливість:

  • Реєстрації всіх своїх ПН в єдиному реєстрі ПН (ЄРПН);
  • Обміну ПН зі своїми контрагентами, в яких теж встановлена програма «1С:Звіт».

Для цього призначений модуль «Реєстр первинних документів», який розташований в розділі «Звітність» ПП «1С:Звіт». Працює він наступним чином:

Контрагент 1 готує ПН (можна вибрати одну або декілька, за різний період, по різним контрагентам), перевіряє їх, підписує і реєструє в ЄРПН. Після цього відправляє потрібні ПН відповідному Контрагенту 2. Після отримання Контрагентом 2 документів Контрагенту 1 надійде повідомлення про доставку. Контрагент 2 має можливість або «Підтвердити», або «Відхилити» прийняті документи, при цьому вказавши причину відхилення.

Факт затвердження або відхилення документа відобразиться в протоколі – час погодження документа та результати обробки, або час відхилення документа та вказана причина відхилення.

Також, є можливість обмінюватись з контрагентами ще не зареєстрованими ПН по такому самому алгоритму для узгодження всіх даних в ПН.

Детально ознайомитись з роботою модуля «Реєстр первинних документів» можна в довідці до програми а також в короткій інструкції «Обмін первинними документами між контрагентами».