Процедура формування звіту з єдиного внеску

Top  Previous  Next

З періоду за "червень, 2016" змінена версія бланків звіту та код всіх таблиць звіту для всіх додатків з ЄСВ з І на коди J та F:

J - для юридичних осіб;
F - для фізичних осіб-підприємців та осіб, що займаються незалежною професійною діяльністю.

 

Модуль Єдиний внесок викликається із Головного меню / Звітність / Єдиний внесок. Розділ Єдиний внесок містить підрозділи, що відповідають певним Додаткам.

У відкритому вікні Додатку 4 представлені всі документи звітності по єдиному внеску: документи, які входять в Додаток 4 для всіх страхувальників, що повинні подавати такий звіт щомісячно.

Натисніть на рисунок, щоб збільшити

 

Описані нижче звіти подаються всіма юридичними особами та ФОП, які використовують найману працю, незалежно від системи оподаткування.

Ці страхувальники подають звіт з єдиного внеску щомісячно.

Таблиці з 5 по 9 відкриваються у вигляді електронної таблиці, так їх легше заповнювати та редагувати.

Друковані таблиці звітів відкриваються лише для перегляду із меню Правка/ Електронна форма, а також за допомогою функціональної клавіші F11. Редагування звітів у цьому вигляді неможливе.

Таблиці 5-9 одразу створюються з ознакою "Початкова" (ознаку видно в друкованій формі таблиці - перегляд по F11 та у таблиці модулю Єдиний внесок в колонці Тип).

Процедура формування документів розпочинається з вибору звітного періоду на панелі інструментів. Всі таблиці та звіти, які Ви відкриватимете далі, будуть створюватися у заданому звітному періоді.

Створювати звіти рекомендується в наступному порядку: Таблиця 5, Таблиця 6, Таблиця 7, Таблиця 1 та загальний звіт з переліком таблиць.

 

Перед початком роботи рекомендуємо ознайомитись з останніми нормативними матеріалами щодо ЄСВ:

Наказ Мінфіну № 435 від 14.04.2015 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»   (відкривається за посиланням http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0460-15 );
Наказ Мінфіну № 449 від 20.04.2015 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (відкривається за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0508-15 );
Наказ Мінфіну № 441 від 11.04.2016 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»   (відкривається за посиланням http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0682-16 ).

 

Таблиці 1, 5, 6 та 7 формують та подають роботодавці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця).

Таблиці 2 та 8 формуються та подаються лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення про нарахування сум єдиного внеску (грошового забезпечення) батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, та за осіб, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та за одного непрацюючого працездатного батька, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також непрацюючих працездатних осіб, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Таблиці 3 та 9 формуються та подаються страхувальниками (військовими частинами), які нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, інших, утворених відповідно до закону, військових формувань, Службі безпеки України, органах Міністерства внутрішніх справ України та службу в органах і підрозділах цивільного захисту.

Таблицю 4 формують та подають страхувальники (органи, які виплачують грошове забезпечення), що нараховують та сплачують єдиний внесок за осіб із числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), осіб рядового і начальницького складу.

У всіх випадках створення таблиць страхувальниками автоматично створюється звіт з Переліком таблиць звіту, який повинен подаватися разом з таблицями.

Якщо Ви помилково відкрили звіт, який не повинні подавати або ж у поточному періоді звіт не заповнюється через відсутність даних, його потрібно видалити.

Для видалення помилкового звіту необхідно виділити його курсором миші в таблиці та виконати команду Файл/Видалити (аналогічно кнопка на панелі інструментів модулю або  сполучення клавіш SHIFT + Delete).